Ayyıldız Telekom

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)


Soru: TOPLU SMS NEDİR?

Cevap:
Toplu SMS; İstediğiniz kişi ve kurumlara mesajlarınızı anında ulaştırmanın en kolay, en etkili ve en ekonomik yoludur.Soru: AYNI ANDA İSTEDİĞİM KADAR KİŞİYE SMS GÖNDEREBİLİR MİYİM?

Cevap:
Evet. Ayrıca gruplar oluşturabilir, mesajları mevcut gruplara gönderebilirsiniz.Soru: BÜTÜN OPERATÖRLERE SMS GÖNDEREBİLİR MİYİM?

Cevap:
Evet. Türkiye içi tüm operatörlere (Turkcell, Avea, Vodafone) toplu sms gönderebilirsiniz.Soru: WEBSMS PROGRAMINA HERHANGİ BİR BEDEL ÖDEMEM GEREKİYOR MU?

Cevap:
Hayır. Sadece gönderdiğiniz SMS'lerden iletilenler için fatura ödersiniz.Soru: MESAJLARIMIN İLETİLİP İLETİLMEDİĞİNİ NASIL ANLARIM?

Cevap:
WebSMS programını açtığınızda "Raporlar" kısmında gönderilen mesajların gönderilme durumunu kontrol edebilirsiniz.Soru: WEBSMS PROGRAMINI HER YERDEN KULLANABİLİR MİYİM?

Cevap:
Evet. İnternetin olduğu her bilgisayardan programımıza kullanıcı bilgilerinizi girerek kullanabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.Soru: ÜYELİK BİLGİLERİMİ UNUTURSAM NE YAPMALIYIM?

Cevap:
Bizimle iletişime geçerek birkaç bilgi sorgulamasından geçtikten sonra üyelik bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.Soru: GİTMEYEN MESAJLARA ÜCRET ÖDÜYOR MUYUM?

Cevap:
Hayır. Sadece ulaşan mesajlara ücret ödüyorsunuz, iptal edilen mesajlar eğer kontörlü çalışıyorsanız iade ediliyor.Soru: ÖZEL ALAN NEDİR, NASIL EKLERİM?

Cevap:
WebSMS Adres Defteri'nde yeni bir kayıt sırasında alınan bilgiler standarttır. Bu bilgilerin dışında ek bir bilgi girmek istenildiğinde Özel Alan (Metin) ve Özel Alan (Diğer) sekmeler kullanılır.Soru: BİLGİSAYARIMA FORMAT ATTIĞIMDA KAYITLARIM SİLİNİR Mİ?

Cevap:
Hayır. WebSMS programı web tabanlı bir program olduğundan kayıtlarınız server'larımızda yedeklenmektedir.Soru: İLERİ TARİHLİ MESAJ GÖNDEREBİLİR MİYİM?

Cevap:
Evet. WebSMS programı içerisinden göndermek istediğiniz mesajın tarih ve saatini belirterek ileri ki bir tarihte gönderim yapabilirsiniz.Soru: ESKİ MESAJLARIMIN METİNLERİNİ GÖREBİLİR MİYİM?

Cevap:
Evet. WebSMS programı içerisindeki raporlar kısmında önceki mesajlarınızın metinlerine ulaşabilirsiniz.Soru: KAYITLARIMI EXCEL İLE PROGRAMA AKTARABİLİR MİYİM?

Cevap:
Evet. Programa Excel'deki kayıtları kolay bir şekilde aktarabilirsiniz.Soru: KİŞİYE ÖZEL MESAJ ATABİLİR MİYİM?

Cevap:
Evet. WebSMS programında kişiye özel ("Sayın, Gökhan" gibi) mesaj gönderimi yapılabilmektedir.Soru: MESAJ UZUNLUĞU KAÇ KARAKTERDİR?

Cevap:
Bir SMS için mesaj uzunluğu 160 karakter olup, toplam olarak 918 karater uzunluğunda mesaj yazabilirsiniz, bu da 6 SMS uzunluğuna denk gelir.Soru: PROGRAMI BİRDEN FAZLA BİLGİSAYARDA ÇALIŞTIRABİLİR MİYİM?

Cevap:
Evet. İnternetin olduğu her bilgisayardan rahatlıkla kullanabilirsiniz.